Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pallenis spinosa (L.) Cass.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Pallenis (ušac (Hr), Nikolić, T., 201912707, ušac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Dict. Sci. Nat. 37: 276 (1825)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Alexandre Henri Gabriel de,Alexandre Henri Gabriel Cassini,de Cassini

Synonyms: Buphthalmum spinosum L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Pallenis croatica Graebn., sinonim (s), Graebn. in Notizbl. Königl. Bot. Gart. Berlin 4. 1906.

Common names: trnoviti ušac (Hr), Nikolić, T., 201912707, raman (Hr), 18471006, trnoviti ušac (Hr), Domac, R., 19944, trnulić (Hr), Haračić, A., 1894783, trnjavi ušac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ušac (Hr), 18471006, voluje oko (Hr), 18471006

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.