Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Picnomon acarna (L.) Cass.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Picnomon (sikaljina (Hr), Nikolić, T., 201912707, sikavica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šikalina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Dict. Sci. Nat. 40: 188 (1826)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Alexandre Henri Gabriel de,Alexandre Henri Gabriel Cassini,de Cassini

Synonyms: Carduus acarna L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Cirsium acarna (L.) Moench, sinonim (s), Moench, Suppl. Meth. 1802.

Common names: pustena sikaljina (Hr), Nikolić, T., 201912707, pe (Hr), Domac, R., 19944, pustena sikavica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šikalina (Hr), 18471006

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.