Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Senecio jacobaea L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Senecio (staračac (Hr), Nikolić, T., 201912707, dragušac (Hr), Domac, R., 19944, kostriš (Hr), Domac, R., 19944, sikovičica (Hr), Šulek, B., 18791256, skorosied (Hr), Šulek, B., 18791256, staračac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 870 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Jacobaea vulgaris Moench, sinonim (s), Methodus: 587 (1794) , Senecio dalmaticus Vis., sinonim (s) , Senecio lyratifolius Noë non Rchb., sinonim (s)

Common names: Jakobov staračac (Hr), Nikolić, T., 201912707, grintava trava (Hr), Šulek, B., 18791256, Jakobov dragušac (Hr), Domac, R., 19944, Jakobov kostriš (Hr), Domac, R., 19944, Jakobov staračac (Hr), Domac, R., 19944, kostriš veliki (Hr), Šulek, B., 18791256, kresnica (Hr), Kušan, F., 19562137

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.