Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Senecio vulgaris L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Senecio (staračac (Hr), Nikolić, T., 201912707, dragušac (Hr), Domac, R., 19944, kostriš (Hr), Domac, R., 19944, sikovičica (Hr), Šulek, B., 18791256, skorosied (Hr), Šulek, B., 18791256, staračac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 867 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Senecio delubrorum Heldr., sinonim (s) , Senecio lividus Vis., sinonim (s)

Common names: obični staračac (Hr), Nikolić, T., 201912707, badeljac (Hr), Šulek, B., 18791256, badeljčac (Hr), 18471006, badeljčić (Hr), Šulek, B., 18791256, blišnjak divlji (Hr), Haračić, A., 1894783, dragušac (Hr), 18471006, dragušica (Hr), Šulek, B., 18791256, guščernjak (Hr), Šulek, B., 18791256, kostrič zečji (Hr), Šulek, B., 18791256, kostričić (Hr), Šulek, B., 18791256, kostriš (Hr), Pahlow, M., 19897748, kostriš mali (Hr), Šulek, B., 18791256, kurkoglavac (Hr), 18471006, obični dragušac (Hr), Domac, R., 19944, obični kostriš (Hr), Domac, R., 19944, obični staračac (Hr), Domac, R., 19944, staračac (Hr), Pahlow, M., 19897748, zečji kostriš (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.