Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sideritis montana L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Sideritis (očist (Hr), Nikolić, T., 201912707, cimin (Hr), Šulek, B., 18791256, kotrižnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, očist (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 575 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Sideritis comosa (Benth.) Stankov et Talier, sinonim (s) , Sideritis montana ssp. comosa (Benth.) Soó, sinonim (s)

Common names: gorski očist (Hr), Nikolić, T., 201912707, gorski očist (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.