Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Urospermum dalechampii (L.) F. W. Schmidt

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Urospermum (babljača (Hr), Nikolić, T., 201912707, babljača (Hr), Domac, R., 19944, tustočel (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: in Samml. Phys.-Ökon. Aufsätze 1: 276 (1795)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Franz Wilibald Schmidt

Common names: smeđocrvena babljača (Hr), Nikolić, T., 201912707, smeđocrvena babljača (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.