Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Artemisia arborescens (Vaill.) L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Artemisia (pelin (Hr), Nikolić, T., 201912707, komunika (Hr), Šulek, B., 18791256, pelin (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. ed. 2, 1188 (1763)

Taxon author(s) 1. Sébastien(Sebastian) Vaillant2. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Absinthium arborescens Vaill., sinonim (s), Königl. Akad. Wiss. Paris Phys. Abh. 5: 338. 1754

Common names: drvenasti pelin (Hr), Nikolić, T., 201912707, drvenasti pelin (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, grmoliki pelin (Hr), Domac, R., 19944, pelim veliki bili (Hr), Šulek, B., 18791256, pelin bili (Hr), 18471006

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.