Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Asyneuma limonifolium (L.) Janch.

Order: Asterales Link

Family: Campanulaceae (zvončanice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zvončići (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Asyneuma (kosica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kosica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Mitt. Naturw. Ver. Univ. Wien 4: 35 (1906)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Erwin Emil Alfred,Erwin Emil Alfred Janchen,Janchen-Michel von Westland

Synonyms: Asyneuma kellerianum Stef., sinonim (s), Stef. in Magyar Bot. Lapok 33. 1934. , Asyneuma limonifolium ssp. kellererianum (Stef.) Kožuharov & N. Andreev, sinonim (s), Opred. Viss. Rast. Balg.: 785. 1992 , Asyneuma parviflorum Turill, sinonim (s), Bull. Misc. Inform. Kew 1924: 349. 1924 , Asyneuma psaridis (Halácsy) Bornm., sinonim (s), Bornm. in Beih. Bot. Centralbl. 38(2). 1921. , Asyneuma tenuifolium (A. DC.) Born., sinonim (s), Beih. Bot. Centralbl. 38(2): 350. 1921 , Campanula limonifolia L., sinonim (s), L., Sp. Pl., ed. 2, 2. 1763. , Phyteuma limonifolium (L.) Sm., sinonim (s), Sm., Fl. Graec. Prodr. 1. 1806. , Phyteuma tenuifolium A. DC., sinonim (s), A. DC., Monogr. Campan. 1830. , Podanthum limonifolium (L.) Boiss., sinonim (s), Boiss., Fl. Orient. 3. 1875. , Podanthum psaridis Halácsy, sinonim (s), Halácsy, Consp. Fl. Graec. 2. 1902. , Podanthum tenuifolium (A. DC.) Boiss., sinonim (s), Boiss., Fl. Orient. 3. 1875. , Podanthus otites Boiss., sinonim (s), Fl. Orient. 3: 953. 1875 , Trochodon spicatus P. Candary, sinonim (s), Bull. Soc. Bot. France 44: 148. 1897

Common names: stjenovita kosica (Hr), Nikolić, T., 201912707, stjenovita kosica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.