Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Chamaerops humilis L.

Order: Arecales Bromhead

Family: Arecaceae

Genus: Chamaerops (žumara (Hr), Nikolić, T., 201912707, žumara niska (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sp. Pl. 1187 (1753)

Taxon author(s) . Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Phoenix humilis (L.) Cav., sinonim (s), Icon. 2: 12. 1793

Common names: niska žumara (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.