Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Crepis rubra L.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Crepis (dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, dimak (Hr), Domac, R., 19944, radić (Hr), Šulek, B., 18791256, seripeter (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 806 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Barkhausia rubra Moench, sinonim (s), Methodus (Moench) 537. 1794 , Crepis incarnata Vis., sinonim (s), Vis., Stirp. Dalmat. Spec. 1826.

Common names: ružičasti dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, dimac (Hr), Šulek, B., 18791256, dimač (Hr), 18471006, pupavica (Hr), 18471006, ružičasti dimak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.