Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cynara scolymus L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cynara (artičoka (Hr), Nikolić, T., 201912707, artičoka (Hr), Domac, R., 19944, karšun (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 827 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Cynara cardunculus var. scolymus ( L. ) Benth., sinonim (s), Flora Australiensis 3 1867

Common names: pitoma artičoka (Hr), Nikolić, T., 201912707, artičoka (Hr), Domac, R., 19944, artićok (Hr), Šulek, B., 18791256, dragušica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, gardun (Hr), Šulek, B., 18791256, kardun (Hr), Šulek, B., 18791256, osat talijanski (Hr), Šulek, B., 18791256, oset pitomi (Hr), Šulek, B., 18791256, ratićok (Hr), Šulek, B., 18791256, artichoke (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.