Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Erica arborea L.

Order: Ericales Bercht. et J. Presl

Family: Ericaceae (vrešnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vrijesovi (Hr), Horvatić, S., 19541819, vrišnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Erica (crnjuša (Hr), Nikolić, T., 201912707, crnjuša (Hr), Domac, R., 19944, vrisak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vrištika (Hr), Šulek, B., 18791256, vriština (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 353 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Erica arborea ssp. riojana (Sennen & Elias) Romo, sinonim (s), Collect. Bot. (Barcelona) 12: 155. 1981 , Erica riojana Sennen & Elias, sinonim (s), Sennen & Elias in Bol. Soc. Ibér. Ci. Nat. 28. 1930.

Common names: velika crnjuša (Hr), Nikolić, T., 201912707, drveni vris (Hr), Kušan, F., 19562137, drvoliki vrisak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, resika (Hr), Hirc, D., 1906664, velika crnjuša (Hr), Domac, R., 19944, veliki drveni vrijes (Hr), Šimić, F., 19807722, vries (Hr), Šulek, B., 18791256, vries kovački (Hr), Šulek, B., 18791256, vris (Hr), 18471006

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.