Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Hordeum bulbosum L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Hordeum (ječam (Hr), Nikolić, T., 201912707, ječam (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Cent. Pl. 2: 8 (1756)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Critesion bulbosum (L.) Á. Löve, sinonim (s), Á. Löve in Feddes Repert. 95. 1984. , Secale creticum L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: lukovičasti ječam (Hr), Nikolić, T., 201912707, lukovičasti ječam (Hr), Domac, R., 19944, stoklasica (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.