Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pulicaria odora (L.) Rchb.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Pulicaria (buhača (Hr), Nikolić, T., 201912707, buhača (Hr), Horvatić, S., 19541819, businjak (Hr), Domac, R., 19944, hermon (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Fl. Germ. Excurs. 239 (1831)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. (Heinrich Gottlieb) Ludwig Reichenbach

Common names: mirisava buhača (Hr), Nikolić, T., 201912707, mirisavi businjak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.