Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Stachys cretica L. ssp. salviifolia (Ten.) Rech. f.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Stachys (čistac (Hr), Nikolić, T., 201912707, bukvica (Hr), Horvatić, S., 19541819, čistac (Hr), Domac, R., 19944, list rani (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Ann. Naturhist. Mus. Wien 48: 170 (1937)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Stachys germanica ssp. italica auct., sinonim (s), sensu Med Checkl. 3 Ref. 19 , Stachys germanica ssp. salviifolia (Ten.) Gams, sinonim (s) , Stachys salviifolia Ten., sinonim (s), Fl. Napol. 1811.

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.