Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Melittis melissophyllum L. ssp. albida (Guss.) P. W. Ball

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Melittis (medenika (Hr), Nikolić, T., 201912707, čelnjak prosti (Hr), Šulek, B., 18791256, medenika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Bot. Jour. Linn. Soc. 64: 71 (1971)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Melittis albida Guss., sinonim (s), Fl. Sicul. Prodr. 2. 1828.

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.