Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Mentha x piperita L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Mentha (metvica (Hr), Nikolić, T., 201912707, meta (Hr), Haračić, A., 1894783, metica (Hr), Šulek, B., 18791256, metva (Hr), Šulek, B., 18791256, metvica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 576 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Mentha aquatica L. x Mentha spicata L., hybrid parent (hyb.) , Mentha nigricans Mill., sinonim (s) , Mentha piperita var. citrata (Ehrh.) Briq., sinonim (s), de Wild. et T. Durand, Prodr. Fl. Belg. 3: 694 (1900) , Mentha x citrata Ehrh., sinonim (s), Beitr. Naturk. 7: 150 (1790) , Mentha x piperita nothossp. citrata (Ehrh.) Briq., sinonim (s), Lab. Alp. Mar. 1: 73 (1891)

Common names: ljuta nana (Hr), Pahlow, M., 19897748, menta (Hr), Pahlow, M., 19897748, merka (Hr), Šulek, B., 18791256, metica janješka (Hr), Šulek, B., 18791256, metva (Hr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, metvica (Hr), Pahlow, M., 19897748, nana (Hr), Pahlow, M., 19897748, nana pitoma (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, paprasta metvica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, paprena metvica (Hr), Domac, R., 19944, prava metvica (Hr), Pahlow, M., 19897748, Pfefferminze (De), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, peppermint (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747, menthe poivree (Fr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, holodk (Ru), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.