Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Nepeta pannonica L. ssp. albiflora (Boiss.) Gams

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Nepeta (mašnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, gorka metvica (Hr), Horvatić, S., 19541819, mačja metvica (Hr), Domac, R., 19944, mačjameta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Ill. Fl. Mitt.-Eur. 5: 2372 (1927)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Nepeta bithynica Bornm., sinonim (s) , Nepeta marrubioides Boiss. et Heldr. non Willd., sinonim (s) , Nepeta nuda ssp. pubescens (Bornm.) Sam., sinonim (s) , Nepeta nuda var. albiflora Boiss., sinonim (s)

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.