Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Origanum heracleoticum L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Origanum (mravinac (Hr), Nikolić, T., 201912707, mažuran (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, mravinac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 589 (1573)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Origanum hirtum Lk., sinonim (s) , Origanum smyrnaceus S. S., sinonim (s)

Common names: žljezdastodlakavi mravinac (Hr), Nikolić, T., 201912707, kretski mažuran (Hr), Pahlow, M., 19897748, sukrugljasti mažuran (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, urigan (Hr), Haračić, A., 1894783, žljezdastodlakavi mravinac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.