Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Phlomis herba-venti L. ssp. pungens (Willd.) Maire ex DeFillips

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Phlomis (gostanka (Hr), Nikolić, T., 201912707, gostanka (Hr), Domac, R., 19944, veliki pelin (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Bot. Jour. Linn. Soc. 64: 233 (1971)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Phlomis pungens Willd., sinonim (s)

Status: Endemic NO , Spourious YES

Search data for this taxon in other sources.