Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Salvia tomentosa Mill.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Salvia (kadulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, čubar (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kadulja (Hr), Domac, R., 19944, žalfija (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Gard. Dict. ed. 8: Salvia no. 2 (1768)

Taxon author(s) 1. Philip Miller

Synonyms: Salvia grandiflora Etlinger, sinonim (s) , Salvia grandiflora ssp. aegaea (Bornm.) Rech. f., sinonim (s) , Salvia grandiflora ssp. rotundifolia Rech. f., sinonim (s) , Salvia nusairiensis Post, sinonim (s), Bull. Herb. Boissier 1. 1893. , Salvia officinalis ssp. tomentosa (Mill.) P. Fourn., sinonim (s) , Salvia rotundifolia Vis. non Salisb., sinonim (s)

Common names: pustenasta kadulja (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.