Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sideritis romana L. ssp. purpurea (Talbot ex Benth.) Heywood

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Sideritis (očist (Hr), Nikolić, T., 201912707, cimin (Hr), Šulek, B., 18791256, kotrižnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, očist (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Bot. Jour. Linn. Soc. 65: 355 (1972)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Sideritis purpurea Benth., sinonim (s)

Common names: grimizni očist (Hr), Domac, R., 19944, rumeni očist (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.