Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Thymus bracteosus Vis. ex Benth.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Thymus (timijan (Hr), Nikolić, T., 201912707, kozjačica (Hr), Šulek, B., 18791256, majčina dušica (Hr), Domac, R., 19944, materinka (Hr), Šulek, B., 18791256, oslji vrisak (Hr), Šulek, B., 18791256, pasja dušica (Hr), Šulek, B., 18791256, salsa (Hr), Šulek, B., 18791256, timijan (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Lab. Gen. Sp. 346 (1834)

Taxon author(s) 1. Roberto de,Roberto Visiani,de Visiani2. George Bentham

Synonyms: Thymus bracteosus Vis. apud Benth., sinonim (s)

Common names: listićasti timijan (Hr), Nikolić, T., 201912707, listićasti timijan (Hr), Šilić, Č., 19841013, majčina dušica (Hr), Šilić, Č., 19841013, mekolisna majčina dušica (Hr), Domac, R., 19944, priperkasta materinka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.