Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Centaurea scabiosa L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Centaurea (zečina (Hr), Nikolić, T., 201912707, modrulja (Hr), Šulek, B., 18791256, različak (Hr), Horvatić, S., 19541819, tartorina (Hr), Šulek, B., 18791256, zečice (Hr), Šulek, B., 18791256, zečina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 913 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Acrocentron scabiosa (L.) Á. Löve et D. Löve, sinonim (s), Bot. Not. 114: 44. 1961 , Centaurea atropurpurea Griseb., sinonim (s), Spic. Fl. Rumel. ii. 237. , Centaurea coriacea Waldst. et Kit. ex Willd., sinonim (s), Sp. Pl. 3: 2296. 1803 , Centaurea integrifolia Vuk., sinonim (s) , Centaurea integrisquama Vuk., sinonim (s) , Centaurea scabiosa ssp. coriacea (Willd.) Arcang., sinonim (s), Comp. Fl. Ital.: 390. 1882 , Centaurea scabiosa ssp. spinulosa (Spreng.) Arcang., ? (dvojbeno), Comp. Fl. Ital. 1882. , Centaurea scabiosa ssp. vulgaris (W. D. J. Koch) Hayek, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 30(2): 745. 1931 , Centaurea scabiosa var. spinulosa Rochel., sinonim (s) , Centaurea scabiosa var. vulgaris W. D. J. Koch, sinonim (s), W. D. J. Koch, Syn. Fl. Germ. Helv. 1837. , Colymbada scabiosa (L.) Holub, sinonim (s), Holub in Folia Geobot. Phytotax. 7. 1972. , Jacea silvatica Lam., sinonim (s) , Scabiosa variifolia Loisel., sinonim (s), Loisel., Not. Fl. France. 1810.

Common names: rešetasta zečina (Hr), Nikolić, T., 201912707, baceljika (Hr), Šulek, B., 18791256, češljasta zečina (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, gomoljika veća (Hr), Šulek, B., 18791256, kožasta zečina (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, velika zečina (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.