Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Thymus vulgaris L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Thymus (timijan (Hr), Nikolić, T., 201912707, kozjačica (Hr), Šulek, B., 18791256, majčina dušica (Hr), Domac, R., 19944, materinka (Hr), Šulek, B., 18791256, oslji vrisak (Hr), Šulek, B., 18791256, pasja dušica (Hr), Šulek, B., 18791256, salsa (Hr), Šulek, B., 18791256, timijan (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sp. Pl. 591 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: pravi timijan (Hr), Nikolić, T., 201912707, mažurana manja (Hr), Šulek, B., 18791256, prava majčina dušica (Hr), Domac, R., 19944, sanseg manji (Hr), Šulek, B., 18791256, timijan (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, timljan (Hr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, vrtni timijan (Hr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, žljezdasta materinka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, Garten-thymian (De), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, Thymian (De), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, garden thyme (En), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, farigoule (Fr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, pote (Fr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, thym(e) (Fr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, timljan (Ru), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.