Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lonicera sempervirens L.

Order: Dipsacales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Caprifoliaceae (kozokrvnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Lonicera (kozokrvina (Hr), Nikolić, T., 201912707, kozja krv (Hr), Domac, R., 19944, kozokrvina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 174 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Caprifolium sempervirens Moench, sinonim (s) , Lonicera flammea Salisb., sinonim (s) , Lonicera virginiana Marsh, sinonim (s) , Periclymenum sempervirens Mill., sinonim (s)

Common names: vazdazelena kozja krv (Hr), Domac, R., 19944, vazdazelena kozokrvina (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.