Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pterocephalus plumosus (L.) DC.

Order: Dipsacales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Dipsacaceae (češljigovine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, češljugovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, češljugovine (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Pterocephalus (rešetarka (Hr), Nikolić, T., 201912707, peroglavka (Hr), Domac, R., 19944, rešetica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Mém. Dipsac. 31 (1823)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Augustin Pyramus de,Augustin Pyramus Candolle,de Candolle

Synonyms: Knautia plumosa L., sinonim (s) , Pterocephalus caromanicus Boiss. et Heldr., sinonim (s) , Pterocephalus papposus (L.) Coult., sinonim (s) , Scabiosa plumosa (L.) Sm., sinonim (s)

Common names: perasta rešetarka (Hr), Nikolić, T., 201912707, kostriešava rešetica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, perasta peroglavka (Hr), Domac, R., 19944, rešetarka (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.