Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Echium maculatum L.

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Echium (lisičina (Hr), Nikolić, T., 201912707, lisičina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Amoen. Acad. 4: 478 (1759)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Echium rubrum Jacq. non Forsskâl, sinonim (s), Fl. Austriac. 5: 27. 1778 , Echium russicus S. G. Gmel., sinonim (s), Reise Russland 1: 119. 1774 , Pontechium maculatum (L.) Böhle & Hilger, sinonim (s), Taxon 49: 744. 2000

Common names: crvena lisičina (Hr), Nikolić, T., 201912707, crvena lisičina (Hr), Domac, R., 19944, lisičina crljena (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.