Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Echium parviflorum Moench

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Echium (lisičina (Hr), Nikolić, T., 201912707, lisičina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Methodus 423 (1794)

Taxon author(s) 1. Conrad Moench

Synonyms: Echium calycinum Viv., sinonim (s), Viv. in Ann. Bot. (Genoa) 1(2). 1804.

Common names: sitnocvjetna lisičina (Hr), Nikolić, T., 201912707, sitnocvjetna lisičina (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.