Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Onosma pseudoarenaria Schur ssp. fallax (Borbás) Rauschert

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Onosma (rumenjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, oštrika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, oštrolist (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Folia Geobot. Phytotax. Bohem. 11: 276 (1976)

Taxon author(s) 1. Philipp Johann Ferdinand Schur

Synonyms: Onosma arenaria ssp. fallax (Borbás) Jáv., sinonim (s) , Onosma arenaria ssp. tuberculata sensu, sinonim (s) , Onosma fallax Borbás, sinonim (s), Borbás in Math. Természettud. Közlem. 14. 1877. , Onosma lingulata (Freyn) Fritsch, sinonim (s), Fritsch, Exkursionsfl. Österr. 1897.

Common names: ježičasti oštrolist (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic YES , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.