Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Globularia cordifolia L. ssp. bellidifolia (Ten.) Wettst.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Globulariaceae (glavuljače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, mračnice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Globularia (glavulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, glavulja (Hr), Domac, R., 19944, mračnica (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Bull. Herb. Boiss. 3: 285 (1895)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Globularia bellidifolia Ten., sinonim (s), Prod. Fl. Nap. p. x i. , Globularia cordifolia L. ssp. bellidifolia (Ten.) Hayek, sinonim (s) , Globularia cordifolia ssp. meridionalis Podp., sinonim (s), Verh. K. K. Zool.-Bot. Ges. Wien 52: 668 1902. , Globularia cordifolia var. bellidifolia (Ten.), sinonim (s) , Globularia meridionalis (Podp.) O. Schwarz, sinonim (s), Bot. Jahrb. Syst. 69: 345. 1938

Common names: modra glavulja (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.