Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Plantago media L. ssp. pindica (Hausskn.) Greuter et Burdet

Order: Lamiales Bromhead

Family: Plantaginaceae (terputnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, terputnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, trpuci (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Plantago (trputac (Hr), Nikolić, T., 201912707, babika (Hr), Šulek, B., 18791256, bokavac (Hr), Šulek, B., 18791256, bokva (Hr), Šulek, B., 18791256, bokvica (Hr), Horvatić, S., 19541819, bukovac (Hr), Šulek, B., 18791256, janjeći jezik (Hr), Šulek, B., 18791256, krputec (Hr), Šulek, B., 18791256, kukčeva trava (Hr), Šulek, B., 18791256, lepušić ženski (Hr), Šulek, B., 18791256, poputnik (Hr), Šulek, B., 18791256, tariput (Hr), Šulek, B., 18791256, tkanica (Hr), Šulek, B., 18791256, trpuc (Hr), Šulek, B., 18791256, trputac (Hr), Domac, R., 19944, trputec (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Wildenowia 12: 199 (1982)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Plantago media ssp. pindica (Hausskn.) Rchb. f.), sinonim (s) , Plantago media var. pindica Hausskn., sinonim (s), Hausskn. in Mitth. Thüring. Bot. Vereins nov. ser., 11. 1897.

Status: Endemic NO , Spourious YES

Search data for this taxon in other sources.