Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Kickxia cirrhosa (L.) R. M. Fritsch

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Kickxia (puzaljka (Hr), Nikolić, T., 201912707, puzaljka (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Excursionsfl. Oesterr. 492 (1897)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Reinhard M. Fritsch

Synonyms: Antirrhinum cirrhosa L., sinonim (s) , Elatinoides cirrhosa (L.) Wettst., sinonim (s), Nat. Pflanzenfam. (Engler & Prantl) 4(3b): 58. 1891 , Linaria cirrhosa (L.) Cav., sinonim (s)

Common names: vitičasta puzaljka (Hr), Nikolić, T., 201912707, vitičasti klobučac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.