Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Melampyrum barbatum Waldst. et Kit. ssp. carstiense Ronniger

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Melampyrum (urodica (Hr), Nikolić, T., 201912707, livadar (Hr), Horvatić, S., 19541819, urodica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Mitt. Naturwiss. Vereines Steiermark 54: 292 (1918)

Taxon author(s) 1. Franz de Paula Adam von,Franz de Paula Adam von Waldstein,Waldstein-Wartemburg2. Pál(Paul) Kitaibel

Synonyms: Melampyrum barbatum ssp. tergestinum Dahl., sinonim (s) , Melampyrum carstiense (Ronniger) Fritsch, sinonim (s), Fritsch, Exkursionsfl., ed. 3. 1922.

Common names: krška urodica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.