Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pseudolysimachion spurium (L.) Rauschert

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Pseudolysimachion

Place of publishing: in Wiss. Z. Martin-Luther-Univ. Halle-Wittenberg, Math.-Naturwiss. Reihe 15: 775. 1966

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Stephan Rauschert

Synonyms: Pseudolysimachion paniculatum (L.) Hartl, sinonim (s), Hegi, III. Fl. Mitt.-Eur., ed. 2, 6(1): 148 (1966) , Pseudolysimachion paniculatum ssp. foliosum (Waldst. et Kit.) Hartl, sinonim (s), Hegi, III. Fl. Mitt.-Eur., ed. 2, 6(1): 149 (1966) , Pseudolysimachion spurium (L.) Opiz, sinonim (s), Seznam Rost. Květ. Ces.: 80 (1852) , Pseudolysimachion spurium ssp. paniculatum (L.) Dostál, sinonim (s), Folia Mus. Rer. Nat. Bohem. Occ., Bot. 21: 11 (1984) , Veronica foliosa Waldst. et Kit., sinonim (s), Plant. Rar. Hung. 2: 106 (1805) , Veronica paniculata ssp. foliosa (Waldst. et Kit.) Skalický, sinonim (s) , Veronica spuria L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 10 (1753)

Common names: lažni paprotivak (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.