Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Campanula erinus L.

Order: Asterales Link

Family: Campanulaceae (zvončanice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zvončići (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Campanula (zvončić (Hr), Nikolić, T., 201912707, zvonce (Hr), Šulek, B., 18791256, zvončić (Hr), Domac, R., 19944, zvončika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 169 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Campanula nanella P. A. Smirn., sinonim (s), P. A. Smirn. in Byull. Moskovsk. Obshch. Isp. Prir., Otd. Biol. 70(3). 1965. , Roucela erinus (L.) Dumort., sinonim (s), Dumort., Comment. Bot. 1822. , Wahlenbergia erinus (L.) Link, sinonim (s), Link, Handbuch 1. 1829.

Common names: sitnocvjetni zvončić (Hr), Nikolić, T., 201912707, sitnocvjetna zvončika (Hr), Domac, R., 19944, sitnocvjetni zvončić (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.