Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Campanula glomerata L. ssp. hispida (Witasek) Hayek

Order: Asterales Link

Family: Campanulaceae (zvončanice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zvončići (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Campanula (zvončić (Hr), Nikolić, T., 201912707, zvonce (Hr), Šulek, B., 18791256, zvončić (Hr), Domac, R., 19944, zvončika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Bieb. 30(2): 532 (1930)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Campanula glomerata f. hispida Witasek, sinonim (s), Witasek in Ann. K. K. Naturhist. Hofmus. 20. 1905. , Campanula lamioides Witasek, sinonim (s), Witasek in Ann. K. K. Naturhist. Hofmus. 23. 1909.

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.