Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Edraianthus graminifolius (L.) A. DC.

Order: Asterales Link

Family: Campanulaceae (zvončanice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zvončići (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Edraianthus (zvonce (Hr), Nikolić, T., 201912707, zvonce (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in DC., Prodr. 7: 448 (1839)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Alphonse Louis Pierre Pyramus de,Alphonse Louis Pierre Pyramus Candolle,de Candolle

Synonyms: Campanula graminifolia L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Edraianthus caricinus Schott, Nyman et Kotschy, sinonim (s), Analect. Bot.: 6. 1854 , Edraianthus croaticus (A. Kern.) A. Kern., sinonim (s), Oesterr. Bot. Z. 22: 390. 1872 , Edraianthus glisicii Černjavski & Soška, sinonim (s), Černjavski & Soška in Bull. Inst. Jard. Bot. Univ. Belgrade 4. 1937. , Edraianthus graminifolius ssp. coeruleus Janchen, sinonim (s), Mitt. Naturwiss. Vereins Univ. Wien 8: 27. 1910 , Edraianthus horvatii Lakušić, sinonim (s), Lakušić in God. Biol. Inst. u Sarajevu 26, suppl. 1974. , Edraianthus jugoslavicus Lakušić, nomen invalidum (nom. inval.), Lakušić in God. Biol. Inst. u Sarajevu 26, suppl. 1974. , Edraianthus kitaibelii (A. DC.) A. DC., sinonim (s), A. DC. in Candolle, Prodr. 7. 1839. , Edraianthus kitaibelii sensu Boiss. pro parte, non (Waldst. et Kit.) A. DC., sinonim (s) , Edraianthus vesovicii Lakušić, sinonim (s), Lakušić in God. Biol. Inst. u Sarajevu 26, suppl. 1974. , Edraianthus zogovicii Lakušić, sinonim (s), Lakušić in God. Biol. Inst. u Sarajevu 26, suppl. 1974. , Wahlenbergia graminifolia (L.) A. DC., sinonim (s), A. DC., Monogr. Campan. 1830. , Wahlenbergia kitaibelii (Waldst. et Kit.) A. DC., sinonim (s), Monogr. Campan.: 131. 1830

Common names: širokolisno zvonce (Hr), Nikolić, T., 201912707, hrvatsko zvonca (Hr), Lakušić, R., 19826043, širokolisno zvonce (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.