Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ajuga chamaepitys (L.) Schreb. ssp. chia (Schreb.) Arcang.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Ajuga (ivica (Hr), Nikolić, T., 201912707, ivica (Hr), Domac, R., 19944, nitica divja (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Comp. Fl. Ital. 560 (1882)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Johann Christian Daniel von Schreber

Synonyms: Ajuga chamaepitys Guss., sinonim (s), Fl. Sicul. Prodr. 2. 1828. , Ajuga chamaepitys var. ciliata Briq., sinonim (s), Annuaire Conserv. Jard. Bot. Genève 17. 1914. , Ajuga chamaepitys var. glabra (C. Presl) Nyman, sinonim (s), Nym., Consp. Fl. Eur. 1881. , Ajuga chia Schreb., bazionim (baz.), Pl. Verticill. Unilab. Gen. Sp. 1774. , Ajuga chia var. intermedia (Boiss. & Orph.) Nyman, sinonim (s), Nym., Consp. Fl. Eur. 1881. , Ajuga comata Stapf, sinonim (s), Denkschr. Kaiserl. Akad. Wiss., Wien. Math.-Naturwiss. Kl. 50. 1858. , Ajuga glabra C. Presl, sinonim (s), Fl. Sicul., Praef. 1826. , Ajuga intermedia Boiss. & Orph., sinonim (s), Boissier, Fl. Orient. 4. 1879. , Ajuga pseudochia Des.-Shost., sinonim (s), Bot. Mater. Gerb. Bot. Inst. Komarova Akad. Nauk S.S.S.R. 8. 1940. , Chamaepitys chia (Schreb.) Holub, sinonim (s), Folia Geobot. Phytotax. 9. 1974. , Chamaepitys glabra (C. Presl) Holub, sinonim (s), Folia Geobot. Phytotax. 9. 1974. , Teucrium chia Poir. in Lam., sinonim (s) , Teucrium chium (Schreb.) J. F. Gmel., sinonim (s), Syst. Nat. 1791. , Teucrium pseudohyssopus Schreb., nomen illegitimum (n. illeg.)

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.