Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ballota acetabulosa (L.) Benth.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Ballota (crnoglavac (Hr), Nikolić, T., 201912707, crna kopriva (Hr), Domac, R., 19944, crnoglavac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Lab. Gen. Sp. 594 (1834)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. George Bentham

Synonyms: Beringeria acetabulosa (L.) Neck., nomen invalidum (nom. inval.), Elem. Bot. 1. 1790. , Marrubium acetabulosum L., sinonim (s), Nyman], Sp. Pl. 1753. , Marrubium adfine Spreng., sinonim (s), Pl. Min. Cogn. Pug. 2. 1815. , Marrubium suffruticosum Mill., sinonim (s), Gard. Dict. ed. 8. 1768.

Common names: tanjurasti crnoglavac (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.