Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ballota nigra L. ssp. velutina (Posp.) Patzak

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Ballota (crnoglavac (Hr), Nikolić, T., 201912707, crna kopriva (Hr), Domac, R., 19944, crnoglavac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Ann. Naturh. Mus. (Wien) 62: 67 (1958)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Ballota velutina Posp., bazionim (baz.), Fl. Oesterr. Küstenl. 2. 1899.

Common names: baršunasta crna kopriva (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.