Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Betonica hirsuta L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Betonica (bukvica (Hr), Nikolić, T., 201912707, bukvica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, list rani (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Mant. Pl. 248 (1771)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Betonica pradica Zanted., sinonim (s), Comment. Ateneo Brescia 1813-1815: 88. 1818 , Stachys pradica (Zanted.) Greuter et Pign., sinonim (s)

Common names: gustocvjetna bukvica (Hr), Nikolić, T., 201912707, gustocvjetna bukvica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.