Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Evax pygmaea (L.) Brot.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Evax (plješivka (Hr), Nikolić, T., 201912707, plišivka (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Lusit. 1: 363 (1804)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Felix de (Silva) Avellar,Felix de (Silva) Brotero,Avellar Brotero

Synonyms: Evax umbellata Gaertn., sinonim (s), Fruct. Sem. Pl. 2: 393. 1791 , Filago pygmaea L., sinonim (s), Sp. Pl. 927.

Common names: patuljasta plješivka (Hr), Nikolić, T., 201912707, patuljasta plišivak (Hr), Domac, R., 19944, plišivka (Hr), Horvatić, S., 19541819, plišivka patuljka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.