Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ptilostemon stellatus (L.) Greuter

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Ptilostemon (svjetlica (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Boissiera 13: 147 (1967)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Werner Rodolfo Greuter

Synonyms: Carduus stellatus L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Chamaepeuce stellata DC., sinonim (s), Prodr. 6: 658. 1838 , Cirsium stellatum (L.) All., sinonim (s), All., Fl. Pedem. 1. 1785. , Cnicus stellatus Roth, sinonim (s), Ann. Bot. (Usteri) 8: 9. 1794

Common names: zvjezdasta svjetlica (Hr), Nikolić, T., 201912707, zviezdasta svjetlika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.