Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Centranthus ruber (L.) DC.

Order: Dipsacales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Valerianaceae (odolienike (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, odoljeni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Centranthus (mavonj (Hr), Nikolić, T., 201912707, đenerali (Hr), Domac, R., 19944, ostrugica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Lam. et DC., Fl. Fr. ed. 3, 4: 239 (1805)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Augustin Pyramus de,Augustin Pyramus Candolle,de Candolle

Synonyms: Kentranthus ruber (L.) DC., sinonim (s) , Valeriana rubra L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 31 (1753)

Common names: crveni mavonj (Hr), Nikolić, T., 201912707, crvena ostrugica (Hr), Domac, R., 19944, crveni đenerali (Hr), Domac, R., 19944, crveni movanj (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, mavonj (Hr), Hirc, D., 1909669, veslidjen divji (Hr), Šulek, B., 18791256, zvonica (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.