Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Crepis neglecta L.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Crepis (dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, dimak (Hr), Domac, R., 19944, radić (Hr), Šulek, B., 18791256, seripeter (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Mantissa 107 (1767)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Crepis cernua Ten. ex Spreng., sinonim (s), Pl. Min. Cogn. Pug. 1: 53. 1813 , Crepis corymbosa var. baetica Willk., sinonim (s), Willkomm & Lange, Prodr. Fl. Hispan. 2: 249. 1865 , Crepis spathulata Lam., sinonim (s), Encycl. 2: 181. 1786

Common names: zanemareni dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.