Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Crepis praemorsa (L.) Tausch ssp. dinarica (Beck) P. D. Sell

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Crepis (dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, dimak (Hr), Domac, R., 19944, radić (Hr), Šulek, B., 18791256, seripeter (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Bot. J. Linn. Soc. 71: 253 (1976)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Ignaz Friedrich Tausch

Synonyms: Crepis dinarica Beck, sinonim (s), Ann. K. K. Naturhist. Hofmus. 2: 183, t. 4, f. 2. 1887 , Crepis froelichiana DC. ex Froel. ssp. incarnata (Jacq.) Janch., sinonim (s) , Crepis froelichiana ssp. dinarica (Beck) Gutermann, sinonim (s), Österr. Bot. Z. 122: 260. 1973 , Crepis incarnata (Jacq.) Tausch, non Vis., sinonim (s), Flora 11, Ergänzungsbl. 1: 79. 1828 , Crepis incarnata (Jacq.) Tausch, non Vis. ssp. dinarica (Beck) Hayek, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 30(2): 856. 1931 , Crepis incarnata (Jacq.) Tausch, non Vis. ssp. incarnata, sinonim (s) , Crepis incarnata (Jacq.) Tausch, non Vis. ssp. incarnata var. dinarica Beck, sinonim (s) , Crepis incarnata (Jacq.) Tausch, non Vis. ssp. incarnata var. incarnata, sinonim (s)

Common names: dinarski dimak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.