Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Biarum tenuifolium (L.) Schott

Order: Alismatales R. Br. ex Bercht. et J.Presl

Family: Araceae (kozlaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, kozličine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Biarum (lopar (Hr), Nikolić, T., 201912707, lopar (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Schott et Endl., Melet. Bot. 1: 17 (1832)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Heinrich Wilhelm Schott

Synonyms: Arum tenuifolium L., sinonim (s), Sp. Pl.: 967. 1753 , Homaida tenuifolia (L.) Kuntze, sinonim (s), Revis. Gen. Pl. 2: 742. 1891 , Stenurus tenuifolium (L.) Salisb., sinonim (s), Gen. Pl.: 5. 1866

Common names: tankolisni lopar (Hr), Nikolić, T., 201912707, tankolisni lopar (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.