Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cyperus esculentus L.

Order: Poales Small

Family: Cyperaceae (šiljevi (Hr), Horvatić, S., 19541819, šiljevice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cyperus (šilj (Hr), Nikolić, T., 201912707, šilj (Hr), Domac, R., 19944, šilj žuti vodeni (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 45 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Chlorocyperus esculentus (L.) Palla, sinonim (s), Allg. Bot. Z. Syst. 9: 69 (1903) , Cyperus aureus Ten. non Georgi, inclusive (incl.), Fl. Napol. 1: 8. 1811 , Cyperus esculentus var. sativus Boeck., sinonim (s), Boeck. in Linnaea 36. 1870. , Cyperus melanorhizus Delile, sinonim (s), Delile, Descr. Egypte, Hist. Nat. 3. 1813. , Pycreus esculentus (L.) Hayek, sinonim (s)

Common names: hranjivi šilj (Hr), Nikolić, T., 201912707, jajca (Hr), Šulek, B., 18791256, lišnjačići slatki (Hr), Šulek, B., 18791256, ljiljci (Hr), Šulek, B., 18791256, Chufa (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733, earth almond (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733, yellow nut grass (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.