Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Echinaria capitata (L.) Desf.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Echinaria (ježenka (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Fl. Atlant. ii. 385 (1799)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. René Louiche Desfontaines

Common names: glavičasta ježenka (Hr), Nikolić, T., 201912707, glavičasta ježica (Hr), Domac, R., 19944, ježica (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.